Подорожі

7 Найцікавіших пірамід світу

Стародавні храми, інопланетні артефакти, перші календарі – такі химерні припущення про призначення будівель висувають люди.

Більшість людей знає про комплекс таких споруд в Єгипті, про існування інших відомо лише фахівцям. Ми відібрали найцікавіші піраміди світу, поспішаємо познайомити з ними наших читачів.

Грандіозні споруди, над якими не владний навіть час, приваблюють дослідників і просто любителів з усього світу.

Піраміда Хеопса, Єгипет

Піраміда Хеопса відома практично кожному. Єдине вціліле чудо світу знаходиться в Єгипті. Грандіозна споруда вражає своїми розмірами та історією. Сучасні підрахунки говорять, що споруді майже 5 000 років. У той час, коли більшість людей ще не перейшли від полювання і збирання, в долині Нілу вже височіли будівлі, які збереглися до наших днів.

Початкова висота становила понад 146 метрів, хоча час не пощадив і її. Зберегтися в первозданному вигляді споруді не вдалося, сьогодні її висота становить 138,7 метрів. Вражаючі цифри, особливо якщо згадати, що до XIV століття нашої ери саме гробниця Хеопса була найвищою спорудою на планеті Земля.

Піраміда Хеопса, Італія

Рим активно торгував з Єгиптом, обмінювався культурою. Не дивно, що така архітектурна форма, як піраміда, проникла у Вічне місто. Споруда була зведена на перетині двох великих доріг, які існували на той час. Споруда призначалася для поховання Гая Цестія Епулона, римського судді, який жив у 1 столітті до нашої ери.

В якості будівельного матеріалу був використаний античний бетон, а для зовнішнього облицювання обрали мармур і цеглу. В результаті гробниця виглядає як сучасна будівля. Висота споруди не така вражаюча, всього 36,4 метра.

Цікаво, що довгий час вхід до гробниці був замаскований, що породжувало різні легенди. Висловлювалося навіть припущення, що тут знаходиться гробниця Рема, засновника міста.

Піраміди Нубійської пустелі

Саме тут, в нині безжиттєвій Нубійській пустелі, було побудовано найбільше пірамід. Кількість щойно виявлених сягає 220, що вдвічі перевищує показник Єгипту. Дослідники кажуть, що під пісками може бути ще багато інших споруд.

На жаль, більшість пам’яток були розграбовані, тому вченим важко вивчати дивовижні споруди.

Грецькі піраміди

На території Еллади такі гробниці з’явилися в 28 столітті до нашої ери. Споруди овіяні численними легендами, а самі вони знаходяться на знаменитому півострові Пелопоннес. Спочатку висловлювалося припущення, що ці та єгипетські споруди пов’язані між собою, але пізніші дослідження спростували цю гіпотезу. Занадто віддалене розташування грецьких споруд наводить на думку, що автори не підозрювали про існування Єгипту.

Цікаво, що одна грецька піраміда старша за найдавнішу єгипетську. Можливо, це перша подібна споруда на планеті Земля.

Піраміда Кукулькана, Мексика

Храм Кукулькана знаходиться в місті Чичен-Іца, відомому своїми численними легендами про його авторів. Якщо більшість інших подібних споруд є гробницями, то в даному випадку мова йде про справжній храм.

Будівля досягає у висоту 24 метрів, вона точно орієнтована по сторонах світу. Цікаво, що споруда була не тільки храмом, а й найдавнішим матеріальним втіленням міфологічного календаря народу майя.

Піраміда Уака Уальямарка, Перу

Гробниця була побудована в 4 столітті нашої ери, розташована неподалік від сучасного міста Ліма. Цікаво, що споруда була виявлена тільки в кінці 20 століття, до цього часу вона була прихована землею.

Незвичайні прикраси, які були знайдені в гробниці. Тут немає золота, але є предмети побуту, дитячі іграшки.

Піраміди Кайлаша, Тибет

На священній горі Кайлаш знаходиться найбільший комплекс пірамід. Цікаво, що сама гора досягає висоти 6700 метрів, а рукотворні споруди розташовані на схилах або в околицях Кайлаша.

На планеті Земля існує безліч дивовижних споруд і прикладів архітектурної спадщини. Ми перерахували найцікавіші піраміди світу, які збереглися до наших днів.