Розваги

Як допомогти дітям налагодити зв’язок з природою під час похолодання

Як тільки прохолодне осіннє повітря проникає всередину, у нас прокидається природне прагнення до затишку. Те ж саме стосується і дітей – вони дають нам знати, як тільки відчувають (навіть незначний!) дискомфорт від холоду. Знаючи, як важливо для них спілкуватися з природою, долати дискомфорт і розвивати життєстійкість, ми пропонуємо кілька ідей, які допоможуть їм спілкуватися з природою, коли холодно.

Одягайтеся для успіху

Знання того, як одягатися по погоді в кожну пору року і носити відповідний одяг, має велике значення, коли мова йде про те, чи будуть наші діти весело стрибати по калюжах годинами, або ж вони будуть скаржитися, що хочуть додому через п’ять хвилин після того, як вийдуть за двері. Базові шари повинні відводити піт (наприклад, мериносова шерсть), а зовнішні оболонки повинні бути водонепроникними. У холодні дні флісовий середній шар зберігає затишок. Шкарпетки з мериносової вовни для своїх дітей я також обираю. Навіть якщо дощ якимось чином проникає в їхні черевики, шкарпетки не пропускають вологу, а пальчики залишаються задоволеними.

Працюйте з сезоном

Осінь – чудовий час для посадки рослин! Посадіть на задньому дворі або в школі сад з місцевими польовими квітами (ознайомтеся з проектом Девіда Сузукі “Стежка метеликів” для отримання додаткової інформації про те, як розпочати роботу). Осінь також ідеально підходить для прогулянок у лісі (без комах!), збору гарбуза на гарбузовій ділянці, збору яблук або збору листя для осінніх виробів. Підтримання цікавої та сезонної активності на свіжому повітрі додає новизни та викликає у дітей захоплення від прогулянок на свіжому повітрі.

Дозвольте їм мати певний контроль над вашою прогулянкою

Дітям може не подобатися ідея пригод на морозі, тому що вони не хочуть, щоб їм вказували, що робити. Якщо ви повернете їм частину їхньої автономії, це буде приємнішим досвідом для всіх. Наприклад, якщо ви кажете: “Ми йдемо в похід!”, а потім змушуєте дітей не відставати від вас у дорослому поході, результатом буде ниття (і ненависть до походів). Але якщо ви скажете: “Ми йдемо до лісу, і ви вирішуєте, куди ми підемо і як далеко”, вони будуть набагато більш сприйнятливими до цього.

Перетворіть час на природі на гру

Якщо ваші діти люблять певну відеогру або шоу, використовуйте її, щоб зацікавити їх перебуванням на свіжому повітрі. Уявіть, що ви граєте в Супер Маріо, гуляючи навколо ставка, “перестрибуючи через ями”, “підстрибуючи на хмарах” і “перемагаючи Баузера”. Якщо вони люблять Гаррі Поттера, зберіть палички в лісі і практикуйте заклинання один на одному.

Додайте затишне місце призначення, яке передбачає гарячий шоколад

Навіть коли ми кудись прямуємо, ми все одно можемо з’єднатися з природою по дорозі. Прогулянка пішки, на велосипеді або самокаті до місцевої бібліотеки, пекарні або кав’ярні – це чудова можливість вдихнути свіжого осіннього повітря, зібрати по дорозі соснові шишки, помітити, як змінюється листя, і насолодитися порою року. Навіть якщо мотивація вийти на вулицю полягає в тому, щоб розважитися в приміщенні, це все одно цінний і позитивний шанс налагодити зв’язок з природою.

Поділіться власним задоволенням від пори року

Якщо наші діти слухають наші скарги на погоду і бачать, як ми поспішаємо в будинок, вони зрозуміють, що перебувати на вулиці в холод небажано. Наші діти завжди спостерігають за тим, як ми реагуємо на події, і беруть з нас приклад. Давайте покажемо їм, а не розповімо, що холодні місяці – це прекрасна можливість насолоджуватися тим, що приносить кожна пора року.