Розваги

Як зробити похід з малюком легким і веселим для всіх

Вам не потрібно бути винятково авантюристом, бути в хорошій фізичній формі або мати найсучасніше спорядження, щоб піти в похід з малюком. Все, що вам потрібно – це малюк, природна стежка та час на дослідження.

Коли справа доходить до походів з малюками, більшість батьків думають, що вони занадто малі для походів і щасливіше за все, коли їх заправляють у слінг. І так, я буду першою, хто визнає, що набагато легше ходити в похід з моїм малюком в слінгу. Ми можемо покрити більшу територію, і мій малюк не може покласти до рота дивні речі. Однак, надання малюкам свободи пересування по стежках допомагає їм розвивати навички стрибкоподібно. Чому так відбувається? Ходьба по нерівній та різноманітній поверхні на свіжому повітрі допомагає малюкам розвивати рівновагу, силу та координацію. На свіжому повітрі малюки також можуть торкатися, нюхати та бачити різноманітні речі, що робить його ідеальним місцем для сенсорних ігор та відкриттів.

Можливо, ідея дати вашому малюкові повну свободу дій на стежці змушує вас трохи нервувати. Це нормально, і я тут, щоб допомогти. За допомогою кількох порад, ідей та заходів, дозвольте вашому малюку взяти на себе ініціативу під час наступної прогулянки на природі, і це стане веселою пригодою для вас обох.

Почніть з правильної ноги

Перш ніж брати малюка в похід, завжди будьте готові. Якщо Ви плануєте вирушити в подорож наодинці, особливо в місцевість, де менше торгівлі людьми, скажіть комусь, куди Ви йдете і коли плануєте повернутися. Крім того, переконайтеся, що у вас є основні запаси з собою:

  • Одяг відповідно до погоди
  • Засоби першої медичної допомоги
  • Вода
  • Здорові закуски
  • Змінний одяг, підгузки та дитячі серветки для малюка
  • Переноска або коляска (необов’язково, але корисно)

Не помиліться з вибором часу!

Малюки можуть перейти від веселки до грозових хмар за лічені секунди. (Принаймні, мій так робить.) Щоб наповнити свою пригоду якомога більшою кількістю веселок, правильно розраховуйте час. Моєму малюку подобається досліджувати природу, коли він добре відпочив, тому я вибираю час для наших пригод вранці або після сну. Я також переконуюся, що вона поїла перед тим, як ми вирушаємо на прогулянку. Деякі малюки можуть віддавати перевагу пригодам перед сном, що може покращити їхній сон. У будь-якому випадку, прислухайтеся до підказок вашого малюка, щоб визначити найкращий час для пригоди.

Виберіть стежку, дружню до малюків

Стежка, зручна для малюків, не повинна бути нудною, але на ній не повинно бути серйозних небезпек, таких як круті обриви, технічна скеляста місцевість та швидкоплинна вода. Для маленьких дітей, які ще тільки вчаться ходити, легка рівнинна стежка є гарним початком. Старші малюки можуть впоратися з більш різноманітною місцевістю. Якщо ви не впевнені, з якої стежки почати, спочатку оберіть легку.

Так! Візьміть з собою дитячу переноску або коляску

Якщо ви вважаєте, що ваш малюк швидко втомиться або ви хочете зробити кілька додаткових кроків, перш ніж повернутися додому, візьміть з собою переноску або коляску. Я зазвичай згортаю м’яку структуровану переноску і кладу її в рюкзак. Коли мій малюк втомлюється, що зазвичай означає, що він спотикається і показує ознаки розчарування, я кладу його в переноску. Коляска також працює, якщо стежка рівна.

Перевірте свої очікування

Якщо ви вперше вирушаєте в похід з малюком, важливо перевірити свої очікування. По правді кажучи, ви не підете в епічний похід. Швидше за все, ви будете блукати колами або, можливо, сидіти на одному місці протягом певного періоду часу. Можливо, що ви не відійдете від стоянки більше, ніж на кілька метрів. Це не страшно! Це цілком нормально для малюків.

Дрібниці: Як відправитися в похід або на прогулянку на природі з малюком
Ви спакували речі, вибрали маршрут і відвезли свого щасливого малюка до початку маршруту. Тепер настав час зробити крок назад і поспостерігати за тим, як ваш малюк досліджує. Світ чарівний в очах малюка, тому намагайтеся не поспішати з цим процесом. Однак, якщо ваш малюк відчуває труднощі або потрапляє в халепу, не соромтеся простягнути руку допомоги або перенаправити його, якщо це необхідно.

Коли ваш малюк досліджує, уважно стежте за ним, опускайтеся до його рівня, вказуйте на цікаві речі і, найголовніше, отримуйте задоволення від спільного дослідження. Коли ваш малюк покаже ознаки втоми, пора повертатися додому. Слідкуйте за цими сигналами, щоб ви могли завершити свою пригоду на щасливій ноті.

Прогулянка на природі або піші прогулянки для малюків

Якщо Ваш малюк почувається невпевнено, перебуваючи на природі, або потребує невеликого підбадьорення, ось кілька веселих занять, які можуть бути корисними:

Гра в “пікабу”: Знайдіть листя, стовбур дерева або соснові шишки, щоб пограти з малюком в “пікабу”. Це веселе заняття для маленьких дітей.

Зробіть природне обличчя: Зберіть предмети з природи і зробіть з них обличчя на землі. Запитайте малюка, чи може він вказати на очі, ніс і рот обличчя або на себе.

Вийдіть на полювання за кольором: Подивіться, чи зможете ви з малюком знайти всі кольори веселки на стежці: червоний, оранжевий, жовтий, зелений, синій і фіолетовий. Вказуйте на колір, коли знаходите його, і заохочуйте малюка повторювати слова, що позначають кольори.

Стрибай, як зайчик, човгай, як качка: Досліджуйте різні способи пересування по стежці, називаючи різних тварин і рухаючись, як вони: стрибаючи (жаба, зайчик), човгаючи (качка), звиваючись (черв’як, змія), біжучи (собака, кішка), рискаючи (кінь).

Візьміть камінці та палички: Принесіть невелике відерце або паперовий пакет і заохочуйте малюка збирати камінці та палички. Ви навіть можете влаштувати гру в лічилку і подивитись, скільки камінчиків знайшов ваш малюк наприкінці пригоди.

Заспівайте улюблену пісню: Малюки люблять пісні, і це може чудово відволікти їх, якщо ваш малюк починає відчувати втому або потребує заохочення.

Перекусіть: Коли мій малюк виглядає втомленим, ми влаштовуємо енергетичну перерву: здоровий перекус і трохи води. Цього може бути достатньо, щоб зарядити її енергією для подальших досліджень, але навіть якщо цього не станеться, перерва на перекус – одна з її найулюбленіших активностей на прогулянці на природі.

Малюки можуть бути маленькими, але вони не обов’язково занадто малі, щоб ходити в походи. Вони ще не підкорюватимуть гори, але час, проведений на стежці, допоможе їм розвинути силу, рівновагу та координацію. Якщо ви відчуваєте деякий страх перед прогулянкою на природі або походом з малюком, зверніться до друга і вирушайте разом. Друзі завжди роблять пригоди веселішими!