10 найбільших міст планети
Перенаселення планети останнім часом досягло максимуму. Ніколи раніше на Землі не жило стільки людей. З кожним роком будуються все нові і нові міста, розширюючись в сторони і навіть вгору.
Так в яких же місцях на планеті проживає найбільше людей? Ось 10 найбільших міст світу!
Чунцин – 30,7 млн.
І звання найбільшого міста світу знову дісталося китайському Чунціну. На його території (найбільшій у Китаї) проживає понад 30,7 млн осіб. Разом з тим, більша частина населення проживає за межами урбанізованої зони міста.
Чунцин виник понад 3 тис. років тому і з того часу став дуже розвиненим містом. В ньому зосереджені фінансовий, культурний, політичний та транспортний центри КНР.
Шанхай – 24 млн.
Нарешті, другим за величиною містом Китаю є Шанхай. Не дивно, що багато міст Китаю потрапили до цього списку, адже ця країна може похвалитися населенням в 1,3 мільярда осіб.
Місто є найбільшим у світі морським портом, а також вважається фінансовим центром Китаю. На даний момент населення Шанхаю становить 24 млн осіб
Карачі – 23,5 млн.
Як не дивно, але третім за чисельністю населення містом є Карачі. Воно розташоване на півдні Пакистану і є найбільшим містом країни. Важко повірити, що ще на початку 18 століття це було невелике рибальське селище, а зараз тут проживає 23,5 млн осіб.
Карачі вважається найбільшим портовим, культурним, фінансовим, політичним центром країни. Тут також найкраща вища освіта в ісламському світі.
Пекін – 21,7 млн осіб
Третє за чисельністю населення місто Китаю є його столицею. Понад 21,7 млн осіб проживає в Пекіні, який розташований в центральній частині країни.
Ця територія також була заселена людьми кілька тисячоліть тому, а саме місто Пекін було найбільшим містом світу з 15-го до початку 19-го століття. Зараз це культурний і політичний центр країни, а також найважливіший транспортний вузол Китаю.
Мумбаї – 15,4 млн осіб
Це місто на заході Індії є найбільшим в країні. Раніше Мумбаї називався Бомбей, тому його мешканців досі називають бомбейцями. Цікаво, що Мумбаї та міста навколо нього утворюють міську агломерацію з населенням 28,8 млн осіб. У самому місті проживає 15,4 млн. жителів Індії.
Стамбул – 15 млн осіб
Це найбільше місто Туреччини має давню історію. Раніше воно називалося Візантією і Константинополем і завжди було центром території, незалежно від того, кому вона належала.
Стамбул був столицею чотирьох стародавніх імперій і донині є найважливішим містом Туреччини. В даний час в Стамбулі проживає понад 15 млн. осіб.
Гуанчжоу – 14 млн осіб
Це місто є третім за чисельністю населення містом Китаю. Раніше Гуанчжоу називався Кантон і досі є столицею провінції Гуандун.
Історія цього міста налічує понад 2 тисячі років, воно входить до числа 24 стародавніх китайських міст з багатою історією. В даний час в Гуанчжоу проживає понад 14 млн. осіб.
Лагос – 13,7 млн осіб
Це місто розташоване в Нігерії і є найбільшим не тільки в країні, але і у всій Африці. У самому місті проживає 13,7 млн осіб, а в міській агломерації – ще 21,3 млн.
Територія була відкрита в 15 столітті і потім протягом декількох століть була центром работоргівлі. Зараз Лагос є одним з найбільш розвинених міст Нігерії.
Токіо – 13,7 млн осіб
Це місто є серцем Японії, її столицею, політичним, економічним, культурним і промисловим центром. Офіційно Токіо має статус однієї з префектур країни з населенням 13,7 млн осіб. У Токіо також знаходиться уряд Японії та старовинний імператорський палац.
Тяньцзінь – 13,2 млн осіб
Це місто розташоване на півночі Китаю і має населення понад 13,2 млн осіб. Міська агломерація Тяньцзіня є третьою за величиною в Китаї. Місто є центром легкої та важкої промисловості, а також важливим елементом китайської економіки.
Всі ці міста є великими світовими центрами і відіграють важливу роль у розвитку світу.