Як уберегти зимові шиповані шини 235 65 R16C
У багатьох регіонах України використання шипованої гуми виправдане погодними умовами. Низька температура, велика кількість опадів, часті зледеніння. Таку картину можна нерідко зустріти у невеликих містах та на віддалених трасах. Зимові шини 235 65 R16C з шипами мають мінус, який полягає у швидкому зносі та втраті шипів при неправильному виборі або неправильній експлуатації. Подивитися та обрати варіант зимової гуми можна за посиланням: https://ascania-shina.com/ua/shiny/zimnie/w235/h65/r16c.
Зимова гума 235 65 R16C
Покришка з розмірністю 235 65 R16C (235 мм ширина, 153 мм висота профілю, діаметр посадки 16 дюймів) належить до комерційного типу зимових коліс. Такі шини мають посилену боковину, більш стійку до порізів та проколів, більш високий індекс навантаження.
З заводу покришка 235 65 R16C для зими встановлюється на такі комерційні автомобілі:
- Фольксваген Крафтер, Каліфорнія;
- Форд Транзит, Е-Транзит;
- Хюндай Н350;
- Івеко Дейлі;
- Додж Д 150;
- МАН ТГЕ;
- Мерседес-Бенц Спринтер;
- Ніссан НВ400;
- Опель Мовано;
- Рено Мастер та подібні автомобілі.
В умовах холодної та снігової зими, зледеніння на заміських шосе, снігових заметах та рясних снігопадів оптимальним рішенням для комерційного транспорту вважають встановлення шипованих коліс.
Як продовжити термін служби шипованої гуми 235 65 R16C
Багато водіїв починають використовувати шиповану зимову гуму при штатному навантаженні відразу після встановлення. Це поширена помилка, що призводить до пошкодження шпильок. Річ у тім, кожен виробник шин виконує процес монтажу шипів по-своєму.
У деяких випадках шипи монтуються ще в процесі формування покришки, сиру гуму. Тоді шипи встановляться максимально рівномірно та будуть готові до експлуатації одразу після встановлення на автомобіль. Більшість шинних виробників повертає шипи в готову шину, що має на увазі невелику похибку по глибині посадки.
Для підготовки шипованої шини 235 65 R16C, зима до повноцінної експлуатації необхідно виконати обкатку. Процес нескладний, але важливий для рівномірної усадки шипів і, як наслідок, продовження терміну служби коліс. Обкатка виконується за такими правилами:
- На засніжених дорогах проводити обкатку найкраще. Швидкість не вище 90 км/год, тривалість до 800-900 км.
- На асфальтових дорогах та обледенілому ґрунті під час обкатки швидкість повинна бути не вищою за 70-80 км/год, а тривалість обкатки – 400-600 км.
- При температурі повітря нижче -15°С тривалість обкатки варто збільшити або розбити період на пробіги у 200-300 км з проміжним охолодженням коліс.
Крім цього, важливо оберігати шипи від різких перепадів навантаження, інтенсивного пробуксовування, різкого гальмування на асфальті. Також шипи часто губляться від впливу відцентрових сил у комплексі з високим ударним навантаженням.