Поради

Навіщо школярам трикутні ручки

У школі деякі першокласники малюють і пишуть трикутними олівцями та ручками. Це якось добре впливає на почерк. Такі думки можна почути від батьків школярів. Інші вважають, що немає різниці, якою ручкою писати.

Розбираємося, чи є сенс купувати першокласнику трикутні олівці та ручки. А вибрати ручки та різноманітні шкільні та офісні канцтовари можна за вказаним посиланням.

У чому сенс трикутних олівців та ручок

Почнемо з того, що зараз існує безліч методик навчання. В одних школах першокласникам потрібні гелеві ручки, в інших – капілярні або тригранні. Або вчителі не надають особливого значення особливостям ручки, а, навпаки звертають більше уваги на зошити. Ці вимоги завжди можна з’ясувати у класної викладачки.

Як правильно тримати ручку

Чи дійсно першокласникам потрібні тригранні ручки й олівці? Загалом, це досить правильно. Малювання та письмо тригранними олівцями та ручками сприяє виробленню гарного почерку. Діти з самого початку навчання тренують правильне захоплення ручки або олівця:

1. Пальці розташовують на відстані 2-3 сантиметри від кінчика ручки.

2. Ручку тримають між великим і вказівним пальцями.

3. Середній палець підтримує знизу.

Дитині значно легше виробити правильну звичку, якщо використовувати ручку або олівець, у яких лише три грані. Якраз під три пальці, що беруть участь у триманні олівця. Це зручно: літери виходять акуратнішими, і пальці менше втомлюються від письма.

Однак є діти, яким зручніше тримати ручку чотирма пальцями або навіть у кулачку. І при цьому вони пишуть красиво, без бруду. Є й така індивідуальна особливість. Можливо, і не варто їх переучувати на правильне тримання.

На що звернути увагу, обираючи ручку першокласнику

Найголовніше – м’яка зона захоплення із силіконовою або каучуковою накладкою. Така ручка не ковзає, не випадає під час письма. Отже, дитині не потрібно постійно напружувати пальці – кисть і рука менше втомлюються.

Важливо, щоб паста швидко висихала і не розмазувалась. А хід письма був м’яким. Адже діти тільки навчаються акуратно виводити букви.

Краще віддавати перевагу ручкам із насиченим синім або фіолетовим кольором пасти. Найгірший варіант – світло-блакитний відтінок. Його погано видно в зошитах у косу лінію та клітинку. Недорогі ручки, що підходять під ці описи, випускає японська компанія Pilot – одна з найвідоміших в інтернеті за відгуками вчителів і батьків школярів. І звісно – Bic, Axent, Buromax та деякі інші.