Технології

iPhone 11 Pro Max не прошивається після заміни АКБ – що робити?

Багато хто з вас вже чув або й мав справу з блокуванням інформації про стан батареї (Battery Health) після її заміни на iPhone. А хто не в курсі – ще з часів iPhone XS, XR та XS Max, компанія Apple почала перешкоджати сторонньому ремонту (заміні) акумуляторів на своїх телефонах.

Суть проблеми така, що якщо ви «самостійно» вирішите замінити акумулятор у своєму iPhone, ви вже не зможете подивитися інформацію про її доступну місткість та продуктивність. Якщо, наприклад, на смартфоні iPhone 11 Pro Max бу зайти до розділу «Параметри» > «Акумулятор» і далі перейти до розділу «Стан акумулятора», ви побачите повідомлення типу «не вдається перевірити справжність акумулятора Apple у Вашому iPhone, тому відомості про стан цього акумулятора недоступні».

Чому Apple блокує інформацію неоригінального акумулятора після заміни на iPhone 11 Pro Max?

Якщо копнути глибше і трохи розібрати оригінальний акумулятор, то можна знайти на батареї мікроконтролер, який надає айфону інформацію, таку як місткість батареї, температура та скільки часу лишається до повного заряджання.

Чип, що використовується в батареї 11 Pro Max, містить функцію автентифікації, в якій зберігається інформація про пару батареї з материнською платою iPhone. Простіше кажучи, якщо батарея не має унікального ключа аутентифікації, яку запитує «материнка» айфона, ви отримаєте повідомлення, що «не вдається перевірити справжність акумулятора».

Що робити, якщо після заміни батареї iPhone 11 Pro Max видає помилку?

Технічно, можна вилучити чип мікроконтролера з оригінальної батареї та акуратно припаяти його на нову батарею, або повністю замінити панель батареї з контролером. Таким чином, вдасться відновити функцію Battery Health – але ця процедура вимагає значно більших навичок ремонту, ніж просто розібрати айфон бу та видалити потрібний компонент.

Чи є якісь нюанси? 

Навіть при заміні на іншу оригінальну батарею Apple, наприклад, зняту з іншого такого ж оригінального iPhone, на телефоні все одно відображатиметься повідомлення «не вдається перевірити справжність акумулятора». До речі, це постійна тенденція компанії Apple – ускладнювати ремонт. Наприклад, ще в айфонах XS та XR мала місце проблема з True Tone та автояскравістю після заміни дисплея. На щастя, «вмілі ручки» придумали програматори, які прошивають новий дисплей і все знову працює належним чином. Щодо акумулятора, то не завжди його помилки вирішуються за допомогою прошивки. Можливо, пізніше на ринку з’являться батареї сторонніх виробників з якимось вшитим універсальним ключем аутентифікації, що підходитиме для перевірки материнською платою айфона.

Який робимо висновок? 

Так, на жаль, така модель поведінки Apple ще раз доводить, що компанія має намір зупинити всі ремонтні роботи, які виконуються будь-ким, крім власне Apple. І йдеться навіть не про захист користувачів від покупки не оригінальних запчастин, а про те, щоб позбавити будь-якої можливості на самостійний ремонт пристрою. Звісно, що все це робиться з метою прибутку.

Якщо ваш iPhone 11 Pro Max не прошивається після заміни АКБ, має місце інша проблема батареї, і не допоміг навіть сервіс, варто продумати про покупку iPhone бу. В асортименті магазину «ЯК НОВИЙ» в Харкові доступні всі актуальні серії та моделі «яблучних» смартфонів за вигідною ціною.