Поради

Як вибрати дитячий годинник: повний гід для батьків

Не дивуйтеся, якщо одного разу ваша дитина підійде і попросить купити годинник. Причому це може статися навіть у зовсім ранньому віці. Приблизно з трьох-чотирьох років допитливість дітей проявляється ще з більшою силою і вони багато в чому починають копіювати дорослих. У тому числі й щодо носіння аксесуарів.

Але не варто розглядати покупку годинника як придбання ще однієї іграшки, яка через деякий час малюку набридне і згодом буде закинута до ящика з десятками інших. Діти досить швидко навчаються всьому. Тож якщо правильно підібрати модель, то годинник стане незамінним щоденним помічником. Особливо для малюків, які дотримуються суворого порядку дня (заняття, тренування). Обов’язково дочитайте до кінця, щоб дізнатися про всі умови вибору.

Беріть до уваги вік

Skmei 2012BKBU Black-BlueРозвиток дітей залежить від віку. Якщо трирічне маля ще запросто може плутати часові поняття «вчора» та «завтра», то першокласник уже знає, на який час йому потрібно заводити будильник. Тому для зовсім маленької дитини оптимальним вибором буде модель із мінімальною інформативністю циферблата – лише години та хвилини. Число місяця, день тижня, секунди та інша інформація зазвичай лише відвертають увагу та дезорієнтують.

Щодо механізму, то у випадку дошкільника краще придивитись до якоїсь простенької електроніки. Хоча частина педагогів дотримується думки, що знайомство з годинником краще починати зі стрілочної індикації. Однак очевидною перевагою електроніки та смарт годинника є наявність функціоналу, корисного для батьків, яким важливе питання безпеки. Йдеться про такі функції:

  • GPS-трекер;
  • підтримка SIM-картки;
  • кнопка тривоги (SOS).

З ними завжди можна відстежити місцеперебування дитини та зателефонувати їй у разі потреби прямо на годинник. А завдяки кнопці SOS вона зможе покликати на допомогу, якщо трапиться якась неприємність.

Для дитини старше 7-8 років можна розглядати варіанти з іншим набором опцій. Це можуть бути будильник, секундомір та підсвічування. Не завадить і більший циферблат, на якому відображатиметься число місяця та день тижня. Важливо розуміти, що в дитячому годиннику зі стрілочною індикацією часто функціональність обмежена. А електроніка у цьому плані різноманітніша.

Комфорт, дизайн і практичність

Skmei 1455BK BlackСучасні дитячі часи випускаються в основному з використанням пластикових та полімерних матеріалів. Вони відрізняються легкістю, зносостійкістю та практичністю. Але в будь-якому випадку звертайте увагу на вагу та габарити. Масивний та важкий годинник навряд чи припаде дитині до душі. Ремінець не повинен бути занадто жорстким. Краще вибрати щось із м’яких та еластичних силіконових варіантів. Тим більше, що їх можна безпроблемно мити під проточною водою у разі забруднення.

Великою перевагою буде наявність водонепроникності, хоч би побутового рівня. Принаймні годинник не вийде з ладу, якщо потрапить під зливу або бризки з-під крана під час миття рук. Скло – один із найуразливіших компонентів конструкції. Щоб мінімізувати ризик його пошкодження, вибирайте з моделей, де воно злегка втоплено всередину корпусу. Так його буде важче розбити та подряпати.

Циферблат та екран

«Циферблатної» теми ми вже частково торкнулися вище. Слід тільки додати, що якщо ви зупинилися на електронному варіанті, то краще обрати екземпляр з великою індексацією, що добре читається.

У смарт годинниках екран може бути різним. Тут все залежить від цінового сегмента. У недорогих моделях найчастіше зустрічається монохромний екран. Його характеристик та можливостей цілком вистачає для найменших користувачів. Більш просунуті годинники оснащуються OLED-екраном. Це оптимальний варіант для старших дітей, яким важливе чітке та насичене зображення, а також якісне сенсорне керування.

Якщо модель працює на підзарядці, уточніть у продавця, з якою частотою її необхідно заряджати. У разі невеликого ресурсу батареї цю процедуру, можливо, доведеться виконувати щодня. Що буде не зовсім зручним як для дитини, так і для вас.