Різновиди підсилювачів звуку
Підсилювач звуку — складний електронний пристрій, мета якого коригувати звуковий сигнал для отримання його вищої потужності та передачі його на трансляційні пристрої: мікрофони, аудіосистеми, колонки тощо. Завдяки такому обладнанню, можна отримати якісніше, потужніше та насиченіше звучання в домашніх умовах або у професійній діяльності.
На ринку музичної техніки пропонується декілька різновидів цих пристроїв. Одні є самостійними окремими блоками, які потрібно підключати за допомогою кабелів або бездротового зв’язку, а інші вже вбудовані в магнітоли, сабвуфери, навушники тощо. Найрозповсюдженіші моделі представлені нижче.
Одно- і двоканальні підсилювачі звуку
Ці моделі зазвичай мають 3 режими роботи та оснащуються регуляторами вхідного рівня. Крім того, вони випускаються з вбудованою схемою захисту.
Трансляційні підсилювачі звуку
Виробники пропонують 1- або 2-канальні моделі. Останні мають незалежні зовнішні входи, які також можна регулювати окремо один від одного. Часто трансляційні моделі оснащуються вбудованими еквалайзерами, тюнерами, МР3 плеєрами, мають можливість підключатися за допомогою USB. Нерідко їх використовують у громадських місцях, наприклад, для оголошень у торгових центрах.
Вбудовані підсилювачі звуку
Це пристрої, які є невід’ємною частиною колонок та іншої аудіотехніки. Їхня головна перевага в тому, що вони вже гармонійно підібрані за потужністю до звуковідтворюючого пристрою. Характеризуються низьким рівнем шуму, мають захист від перевантажень та перегріву.
Як використовують підсилювачі звуку
Під час створення системи звукопідсилення ця техніка є завершальним елементом. Для домашнього використання зазвичай вирішують купити звукопідсилювачі, які більше направлені не на збільшення гучності, а на покращення якості. Їх підключають до телевізорів, різноманітних програвачів, комп’ютерів та колонок.
Професійне обладнання набагато складніше. Воно використовується на концертах, у театрах, для студійного звукозапису чи на будь-яких інших суспільних заходах. Такі пристрої мають дуже високу потужність, відмінні показники ККД та ідеально відтворюють навіть найтихіші звукові сигнали. Останній показник особливо корисний на громадських заходах, коли виступають люди, що не звикли говорити на велику аудиторію.
На які характеристики звертати увагу під час вибору
Найголовнішими параметрами, за якими варто вибирати звукопідсилювачі, є:
- Потужність та опір. Якщо вони не відповідають потужності та опору звуковідтворювальної техніки, обидва обладнання можуть вийти зі строю через перенавантаження.
- Кількість каналів. Для побутового використання, коли планується підключити лише один пристрій, вистачить одноканального звукопідсилювача. Але якщо ви хочете створити акустичну систему з декількох приладів, тоді краще купити багатоканальний підсилювач на 2, 4 та більше каналів.
Також не зайвими будуть додаткові можливості: Bluetooth та Wi-Fi, пульт дистанційного керування тощо.